מחלקות

בית הורים בית הדקל פתח תקווה מפעיל שלוש מחלקות סיעודיות בשלושה מערכים שונים של תמיכה ומחלקה לתשושי נפש, בבניין חדש ומודרני בן ארבע קומות, שהוקם בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ובהתאם לתקנים ולדרישות של משרד הבריאות. במקום פועלים מתקנים חדישים המעניקים לדיירים את כל השירותים הדרושים לחיים נוחים באווירה חמה וביתית.

 

הצוותים במחלקות מורכבים מאנשי רפואה ובעלי מקצוע נוספים, וכולם פועלים מסביב לשעון על מנת לעזור, לתמוך ולסייע לדיירים לתפקד בצורה עצמאית ככל שניתן ובביטחון מוחלט שכל צורכיהם מתמלאים ומקבלים מענה.

 

הדיירים בכל ארבע המחלקות נהנים מחדרים מרווחים במיוחד המותאמים לדייר יחיד או לשניים. הדיירים נהנים משלל פעילויות חברתיות להעשרת יומם, לצד, כמובן, סיוע רפואי צמוד, שירותי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק בהתאם ליכולתם המוטורית, הבריאותית והנפשית.

 

כל ארבע המחלקות מופעלות על ידי צוות מוכשר, מיומן ומוסמך המעניק טיפול מלא ומענה מקצועי מיידי לכל הדיירים ובכל המצבים. המחלקות פועלות בפיקוח ובמימון של משרד הרווחה.

מחלקות סיעודיות
מחלקות סיעודיות
שלוש המחלקות הסיעודיות מספקות מענה מותאם לכל דייר, והשיבוץ למחלקה נקבע בהתאם למצב הבריאות, רמת הצלילות והתפקוד של הדייר: מחלקה לדיירים ברמת צלילות ותפקוד גבוהים יחסית הזקוקים לסיעוד קל בלבד; מחלקה לאנשים בתפקוד וצלילות נמוכים יותר; מחלקה סיעודית מלאה לאנשים שאינם צלולים ורמת תפקודם מצריכה השגחה רפואית צמודה.
בית הורים בית הדקל מפעיל מחלקה לתשושי נפש המיועדת לבני גיל הזהב הסובלים מירידה קוגניטיבית עקב פגיעה מוחית-תפקודית, דמנציה או אלצהיימר, ואשר זקוקים לעזרה קבועה בפעולות יומיות כמו רחצה, הלבשה ועזרה בתנועה. המחלקה מוגנת ולכן הכניסה והיציאה אפשריות רק באמצעות כרטיס מורשה. דיירי המחלקה נהנים מפעילות מוסיקלית עשירה והפעלות מגוונות לגירוי חושי וקוגניטיבי, כולל ביקורים בגינה הזמינה עבורם סביב השעון. בית הדקל הנו קודם כל בית, ולפיכך כל דייר רשאי להביא עמו את חפציו האישיים שינעימו לו את שהותו.
מחלקת תשושי נפש
מחלקת תשושי נפש